Praha tretí deň » The Roseletters
51102
post-template-default,single,single-post,postid-51102,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_top,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Praha tretí deň

Opäť som skoro ráno otvorila oči, tentoraz o niečo sviežejšia a vyspatá viac. Bolo mi ľúto, že tento deň bude môj posledný deň v Prahe, no zároveň bola som rozhodnutá si ho užiť  na plno. Počasie už z rána bolo priam neznesiteľne teplé a prvé čo sme s kamarátkou urobili, bolo to, že sme zašli do mesta na zmrzlinu. Tá nás skvele osviežila a cítili sme sa skvele, také nezávislé samy vo veľkom meste. Veľmi som si obľúbila prechádzky  Prahou, jej uličkami. Veľmi sa mi páči, že aj napriek tomu že som sa vracala do ubytovne tými istými uličkami, vždy sa našlo niečo, čo ma prekvapilo a zaujalo.  Po skvelej osviežujúcej zmrzline sme sa všetci pobrali na Pražský hrad a na veľkom úpale sme si vyčkali frontu, až kým sme sa nedostali na rad, kde nám prehľadali tašky a kým nás neskontrolovali detektorom. Popravde som sa toho bála, však ako aj vždy,  keď som obchode, bojím sa že všetko začne pípať, aj keď viem, že som nič neukradla.  Neviem prečo, mňa ale asi jedinú neskontrolovali. Asi som od teroristu mala veľmi ďaleko. Pražský hrad bol krásny a bol neskutočne obrovský. Urobili sme si tu snáď milión fotiek, či už spoločných, alebo zvlášť. Neustále som robila panorámy, pretože všetko bolo tak obrovské. Jedine čo sa mi nepáčilo bolo to, že mi tu strašne chýbala nejaká zeleň. Skutočne tu bolo všetko z kameňa a chýbalo mi nejaké miestečko, kde by si človek mohol v kľude sadnúť niekde do tieňu. Obrovské parky a záhrady to je moje a v Prahe ich bolo skutočne veľmi veľa. Zakaždým keď som prešla cez nejaký park, som si predstavovala ako tu študujem a podvečer sa vyberiem s mojou obľúbenou knižkou do parku, kde sa opriem o strom a začnem vnímať len štebot vtáčikov a slová vytlačené na papieri. Takisto som si predstavovala, ako by so tu večer zašla s partiou, sadli by sme si, popíjali pivo či chladenú limonádu a len tak sa rozprávali, blbli. Zakaždým premýšľam, aký tu musí byť študentský život fajn.

Po Pražskom hrade sme sa vybrali popozerať ešte nejaké kostolíky a krásny výhľad zo Strahovského kláštora, kde všade boli viniče a neskutočne krásne to tam voňalo. Tento výhľad bol pre mňa aj konečnou a o hodinku som sa už ocitla na hlavnom nádraží a vo vlaku smer Slovensko – domov. Nechcelo sa mi, ale sľúbila som si, že toto miesto určite ešte niekedy navštívim. Ktovie, prázdniny letné sú dlhé.

2 komentáre
  • Krásné fotky, krásný článek! 🙂 Ať se Praha líbí i v dalších dnech a návštěvách 🙂

    22.6.2017 at 22:41

Post a Comment