Domáci pleťový píling » The Roseletters
50799
post-template-default,single,single-post,postid-50799,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_top,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Domáci pleťový píling

Pokiaľ hľadáte píling, ktorý nepodráždi vašu problematickú pleť, ktorý ju zjemní, odstráni odumretú kožu, má protizápalový účinok a ktorý vašu pleť urobí viditeľne zdravšou, tak toto je článok pre vás!

Ako mnoho iných mladých dievčat, mám problémy s pleťou a v poslednom čase sa snažím s tým veľmi bojovať a to prírodnými vecami, nakoľko tie kozmetické u mňa takú odozvu nemajú – nepomáhajú.  Tak ako som si vyrobila na mieru pre seba ideálnu pleťovú masku, ktorú môžete nájsť tu, tak som sa rozhodla vyrobiť si aj ideálny píling pre mňa. Určite aspoň odporúčam vyskúšať tento môj prírodný tip, ktorý je takmer zadarmo a dokonca ho môžete uskladniť aj na nejaký ten mesiac.

Ingrediencie:

  • Med
  • Morská soľ hrubozrnná
  • Trstinový cukor (nerafinovaný)
  • Škorica ½ čajovej lyžičky
  • Olivový olej 2 čajové lyžičky

Pomer skutočne záleží len od vás, orientačne môžete vidieť na fotkách.  Pokiaľ chcete píling jemnejší, cukru a soli môžete dať menej a práve medu viac. Hrubozrnná soľ je rozhodne lepšia, nakoľko sa minerály aj jemne rozpustia. Ja mám však tento píling už mesiac a stále je rovnako super ako na začiatku.

Prečo práve tieto ingrediencie?

Med je jedným z najlepších prírodných antiseptík a má antibakteriálne účinky, upokojuje podráždenia a pomáha nám s hydratáciou. Nič lepšie neodstráni odumreté bunky ako morská soľ a zároveň našu pokožku ešte vyživí, má protizápalový účinok a čistí póry. Nie nadarmo sú ľudia pri mori tak krásni. Trstinový cukor je veľmi jemný na našu pokožku a celkovo ju prekrví. Škorica prekrvuje, hydratuje a je účinnou zbraňou pri akné.

Postup:

Do misky zmiešame trstinový cukor s morskou soľou a následne pridáme med, štipku škorice a olivového oleja. Spolu to zamiešame a hotovo. Nič zložité však? 🙂

S láskou Ruženka 

2 komentáre
  • Domacim vyrobkum prichazim docela na chut 🙂 a ta posledni fotka s kytickou je super!

    15.3.2017 at 4:25

Post a Comment