Domáca pleťová maska » The Roseletters
Máte problémy s pleťou? Hnevá vás akné? Pôsobí vaša pleť unavene? V tom prípade, mám pre vás skvelý a najmä jednoduchý...
50602
post-template-default,single,single-post,postid-50602,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_top,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Domáca pleťová maska

Máte problémy s pleťou? Hnevá vás akné? Pôsobí vaša pleť unavene? V tom prípade, mám pre vás skvelý a najmä jednoduchý recept, do ktorého som sa zamilovala.

Veľmi dlho som hľadala na internete nejakú správnu masku a skúšala, ktorá by mi aspoň trochu pomohla, nakoľko moja pleť nie je vôbec čistá a nejaké tie kozmetické prípravky mi vôbec nepomáhajú, aj keď si ich dávam stále občas na pleť, aspoň pre dobrý pocit, že vôbec niečo robím. Táto maska, ktorú vám predstavím nižšie, ma veľmi oslovila, nakoľko sa skladá len z 3 ingrediencií, ktoré ma doma každý z nás. Stačí len zájsť do chladničky, nakuknúť do poličky a namixovať si čistú prírodu.

ingrediencie

Ingrediencie

Na prípravu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

  • 1 čajovú lyžičku čerstvej citrónovej šťavy
  • 1 čajovú lyžičku škorice v prášku (môžete aj o kúsok viac a to na zahustenie a lepšie držanie na tvári)
  • 2 čajové lyžičky medu

Citrón – osviežuje pleť, reguluje látkovú výmenu a má vypínací efekt. Citrónová šťava má skvelé sťahujúce a bieliace účinky, je teda vhodná hlavne pre mastnú pleť.

Med –  má hydratačné účinky, zanecháva pleť hladkú a omladzuje pokožku, navyše, med opravuje poškodené bunky a zlepšuje prekrvenie v spodných vrstvách kože, čo je dôležité pri problémoch ako sú akné

Škorica – spolu s medom je škorica účinnou zbraňou pri akné, ktorá pleť zbaví baktérií, prekrví ju a hydratuje , čo pomáha aj proti vráskam.

theroseletters

Príprava pleťovej masky

Ako prvé si pripravíme nejakú malú misku ( ja som si sklenenú ), lyžičku, ktorou budeme miešať a potrebné ingrediencie. Do misky vysypeme lyžičku škorice, 2 lyžičky medu a citrónovú šťavu. Všetko spoločne zmiešame, až nám vznikne hustá zmes. A domáca pleťová maska je hotová. Nič zložité však?

Aplikácia

Rozhodne masku by ste mali aplikovať na čistú pleť, najlepšie predtým je urobiť si pleťový píling. Maska drží dobre na tvári, nakoľko je to ale med, ktorý je strašne lepkavý, odporúčam byť v domácom oblečení. Ako dlho by ste ju mali mať na pleti? približne 15-20 minút.

Pokiaľ si budete robiť túto  masku, napíšte do komentára vaše postrehy! 🙂 Mimochodom, pokiaľ chcete vždy vedieť o najnovšom článku, začnite ma sledovať na  instagrame .

 

S láskou Ruženka

theroseletters
theroseletters
8 komentárov

Post a Comment