Čas Vianoc » The Roseletters
50430
post-template-default,single,single-post,postid-50430,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_top,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Čas Vianoc

Milujem to čaro zimy, čaro Vianoc, kedy sa ruch a nervozita menia na čas lásky a pokoja. Milujem, keď si môžem zababušená v najhrubšom svetri a ponožkách sadnúť na parapetu či gauč a z okna sledovať padajúce vločky. Niekde v pozadí vnímať melódiu vianočných kolied, pohmkávať si a usmievať sa. Cítiť vôňu ihličia a medovníkov, ktoré som piekla a zdobila s láskou s mojou mamou. Zohrievať si ruky šálkou od kakaa a popíjať ho.

10

Milujem, keď tento Vianočný čas trávim s ľuďmi, na ktorých mi záleží. Čas, kedy sa s nimi môžem smiať, kedy s nimi môžem zdobiť stromček, piecť asi osemtoro koláčov a frflať, že na budúci rok, si všetko dáme objednať. Milujem, keď prídem uzimená zo školy, z večernej prechádzky so skrehnutými rukami, červenými líčkami a potom doma vhupnem pod perinu a po boku s mojím psom ležiacim mi na nohách a šálkou kakaa na nočnom stolíku, prestanem vnímať realitu a zahĺbim sa do deja mojej obľúbenej knižky. Milujem, keď aspoň na chvíľu môžem zabudnúť na dennodenné starosti, oddýchnuť si od štúdia, zhonu a venovať sa len sebe, venovať sa rodine, priateľom. Milujem prechádzky so psom, brodenie snehom, okolo mňa padajúce vločky, štekot psa, fotoaparát v ruke…Milujem všetko čo k zime patrí, všetko čo patrí k Vianočnému času.

Photography: Jaroslav Dvorský

1 Comment

Post a Comment